Δέντρο της Αγάπης και της Προσφοράς 2

Ολοκληρώθηκε στο σχολείο μας η συγκέντρωση τροφίμων και άλλων ειδών πρώτης ανάγκης για το κοινωνικό παντοπωλείο του Δήμου Παλαιού Φαλήρου.  Οι μαθητές και μαθήτριές μας είχαν τη δυνατότητα και με την αρωγή του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων να αναπτύξουν ενσυναίσθηση, "να μπούν στα παπούτσια του άλλου" και να δείξουν έμπρακτα την αλληλεγγύη τους και να εκφράσουν τη φιλαδελφεία τους στους αναγκεμένους και εμπερίστατους συμπολίτες μας.

Τα μέλη της Ενιαίας Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης με τον Πρόεδρο κ. Παπακωστόπουλο Χαράλαμπο στη γιορτή φωταγώγησης του Δέντρου της Αγάπης και της Προσφοράς.

Το Προεδρείο του 15μελούς Συμβουλίου Μαθητών του σχολείου μας κατέθεσαν τα συγκεντρωμένα είδη στο Δέντρο Αγάπης και Προσφοράς με τη συνοδεία των κ.κ. Λιάσκου Θεοφάνη, Μπαμπάτσικου Φώτη και Σταθόπουλου Παναγιώτη.