ΓΙΟΡΤΗ ΠΑΙΔΕΙΑΣ 2022

Τη Τρίτη 31.05.2022 ο Δήμος Παλαιού Φαλήρου οργάνωσε, μετά από δυό χρόνια αναστολής λογω covid - 19, την καθιερωμένη Γιορτή Παιδείας αποδίδοντας τιμή σε όσους εκπαιδευτικούς Α /θμιας και Β/θμιας εκπαίδευσης συνταξιοδοτήθηκαν το διάστημα αυτό.

Σε μια μικρή λιτή γιορτή, μετά τις χορωδίες του Δήμου δόθηκε μικρό αντίδωρο για το έργο τους σε εκπαιδευτικούς που αφυπηρέτησαν τα δυο τελευταία χρόνια. Το βιβλίο του Δήμου, ένας έπαινος και μια αναμνηστική κονκάρδα θα τους θυμίζει την προσφορά τους στην τοπική κοινωνία. Μεταξύ ολων των άλλων ήταν και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας: κ. Παπαδημητρίου Νατάσσα ( ΠΕ02), κ. Πρεμενή Μαργαρίτα (ΠΕ06) αλλά και ο κ. Πάνος Βασίλειος (ΠΕ01) για πολλά χρόνια διευθυντής του σχολείου μας και στο τέλος της καριέρας του Διευθυντής του 1ου Γυμνασίου Παλ. Φαλήρου.

Χαιρετισμό κι ευχαριστίες του Μητροπολίτη Νέας Σμύρνης και Παλ. Φαλήρου κ. Συμεών μετέφερε ο Υποδιευθυντής μας π. Ιωσήφ Ταγαράκης  και μικρό αποχαιρετιστήριο λόγο για το Νίκο Μοιράγια που έφυγε νωρίς από κοντά μας απεύθυνε στους παρευρισκομένους ο Διευθυντής κ. Γιώργος Καπετανάκης.

Δείτε ΕΔΩ το δελτίο τύπου του Δήμου Παλ. Φαλήρου

Η φωτογραφική κάλυψη έγινε από τη Μουσικό του σχολείου μας κ. Καθοπούλη Μ.