Πνεύμα αλληλεγγύης στο σχολείο μας 807/23.12.2022

Πλησιάζοντας προς το δωδεκαήμερο της περί των Χριστουγέννων Εορτής το σχολείο μας επέδειξε  πνεύμα αλληλεγγύης και αγάπης και το εγέφρασε με τρείς κυρίως τρόπους:

α. Συλλογή χρημάτων για το Make a Wish με πρωτοβουλία και συντονισμό της κ. Στεργιοπούλου Π.

β. συλλογή τροφίμων  κι άλλων ειδών πρώτης ανάγκης για τους εμπερίστατους κατοίκους της περιοχής μας κι απόδοσή τους στον ενοριακό μας Ναό Αγ. Κυριακής, με πρωτοβουλία του κ. Βούλγαρη Θ.

γ. συλλογή τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης κι απόθεση στο Δέντρο της Αγάπης του Δήμου Παλ. Φαλήρου για το Κοινωνικό παντοπωλείο και κάθε άλλη βοηθεια προς τους συνδημότες μας, με πρωτοβουλία και συντονισμό της δράσης από τον υποδιευθυντή κ. Λιάσκο Θ. Η κατάθεση των συγκεντρωμένων ειδών πραγματοποιήθηκε  με ευθύνη του προεδρείου του 15μελούς συμβουλίου των μαθητών μας, υπό τη προεδρεία της Σπανού Αν. και με τη συνοδεία των κ.κ. Μπαμπάτσικου Φ. και Σταθόπουλου Π.