Σήμερα Τετάρτη 27.10.2021 πραγματοποιήθηκαν οι εκδηλώσεις μνήμης της 28ης Οκτωβρίου στο 5ο Γυμνάσιο Παλ. Φαλήρου. Οι εκδηλώσεις πραγματοποιήθκαν σε πολλά επίπεδα για να ανταπεξέλθουμε στα υγειονομικά πρωτόκολλα λόγω covid-19:

α. Στο πραύλιο του σχολείου: Με την παρουσία όλου του μαθητικού πληθυσμούέγινε η Παράδοση της Σημαίας και Απονομή βραβείων - αριστείων στους μαθητές /τριες της σχολικής χρονιάς 2020-2021 ως επιστέγασμα της προσπάθειας και του προσωπικού τους αγώνα για τη βελτίωση του κοινού καλού,  (μπορείτε να την παρακολουθήσετε ΕΔΩ, )

β. Στα τμήματα: ανάγνωση πανηγυρικού, απαγγελία ποιημάτων, παρακολούθηση οπτικοακουστικού υλικού με την ευθύνη των εκπαιδευτικών του σχολείου μας και σύμφωνα με την εγκύκλιο με Αρ.Πρωτ. : Φ1/135032/Δ2 /22-10-2021

γ. Στον Πολυχώρο Εκδηλώσεων του Δημαρχείου Παλ. Φαλήρου με την παρουσία του Αντιδήμαρχου Παιδείας κ. Μιχαηλίδη Μιχαήλ, παρουσίαση τη εορτής σύμφωνα με το πρόγραμμα που μπορείτε να δείτε ΕΔΩ σε ένα τμήμα μαθητών /τριών του σχολείου μας κι εκφώνηση του πανηγυρικού λόγου από την κ. Παπαδάκη Κ. (ΠΕ02). (μπορείτε να την παρακολουθήσετε ΕΔΩ, ΕΔΩ, ΕΔΩ, ΕΔΩ, ΕΔΩ, κι ΕΔΩ) και τέλος

δ. Στον Ι. Ν. Αγ. Αλεξάνδρου δοξολογία, κατάθεση στεφάνων στο Φλοίσβο και στη Λεωφόρο Ποσειδώνος παρέλασε τμήμα μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας την Πέμπτη 28.10.2021 μαζί με όλα τα σχολεία του Δήμου Παλ. Φαλήρου παρουσία του Πρωθυπουργού κ. Μητσοτάκη Κ., του Βουλευτή κ. Χατζηδάκη Δ.  και του Δημάρχου κ. Φωστηρόπουλου Ι.(μπορείτε να την δείτε ΕΔΩ)