Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Σε ένα διαφορετικό αυτή τη χρονιά κλίμα λόγω Covid 19, πραγματοποιήθηκαν οι "Ρήσεις και Αντι-Ρήσεις " Γυμνασίων με τη συμμετοχή εκπαιδευτικών και μαθητών από 14 Γυμνάσια της Αττικής. Το 5ο Γυμνάσιο Π.Φαλήρου, ως ένα από τα σχολεία συνδιοργανωτές, συμμετείχε σε ένα διαδικτυακό ραντεβού που διενεργήθηκε στις 30/5 και 6/6/2020 στην φιλόξενη πλατφόρμα των Εκπαιδευτηρίων  Ζαγοριανάκου.

Τα ρητορικά αγωνίσματα (αυθόρμητος λόγος,  εκφραστική ανάγνωση και διττοί λόγοι) πλαισίωσαν οι μαθήτριες του σχολείου μας : Δήμητρα Κατρισιώτη ,Ευδοξία Καλογιαννίδου, Μαρίνη Γιαννακοπούλου, Μυρτώ Γιάγκα, Κάτια Τουρίκη, Χάρις Αλειφεροπούλου, Ιωάννα Γρηγοριάδου-Κυριάκου και Νάγια Λύρα οι οποίες γι αυτή τη χρονιά ολοκλήρωσαν το ρητορικό τους ταξίδι με την αρωγή κι επιμέλεια των φιλολόγων κ.Πορφύρη Ζωής και κ Μπόζη Aντώνη.

_ΡΗΤΟΡΙΚΩΝ_ΑΓΩΝΩΝ.png

Επισκεφτείτε το blog για τη διοργάνωση έκφρασης της ρητορικής τέχνης  νυγματίζοντας (κλικάροντας) ΕΔΩ