ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ:

Επίσκεψη στο Ελληνικό Σχολείο Ντίσελντορφ Γερμανίας, ύστερα από πρόσκληση.

(η μετακίνηση πραγματοποιείται σύμφωνα με το ΦΕΚ 681/τΒ’/6-3-2017)

Αριθμός και ημερομηνία Πράξης Συλλόγου Διδασκόντων αποδοχής της πρόσκλησης του Ελληνικού Σχολείου Ντίσλντορφ Γερμανίας:

18/18-10-2018.

Αριθμός και ημερομηνία Πράξης Συλλόγου Διδασκόντων βάσει της οποίας αποφασίζεται η πραγματοποίηση της μετακίνησης: 24/29-11-2018

στην οποία αναφέρονται:

α) Ημερομηνία και διάρκεια μετακίνησης:

Αναχώρηση: Δευτέρα 6/5/2019

Επιστροφή: Παρασκευή 10/5/2019

Σύνολο ημερών: 5 (πέντε)

β) Προορισμός (Πόλη-Χώρα): Ντίσελντορφ - Γερμανίας

γ) Η μετακίνηση πραγματοποιείται στο πλαίσιο:

Αποδοχής πρόσκλησης του Ελληνικού Γυμνασίου-Λυκείου Ντίσελντορφ, για επίσκεψη της ομάδας παραδοσιακών χορών του σχολείου μας.

δ) το πρόγραμμα της μετακίνησης ανά ημέρα

1η ημέρα: Δευτέρα 6/5/2019:Μετάβαση με πούλμαν από το χώρο του σχολείου στο αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος. Μετάβαση αεροπορικώς με την πτήση: Α3 624, ώρα 08.30 από Αθήνα. Εγκατάσταση των συμμετεχόντων στο ξενοδοχείο. Επικοινωνία με Διευθύντρια και τους εκπαιδευτικούς συναδέλφους του Ελληνικού Σχολείου Ντίσελντορφ. Περιήγηση στην πόλη και διανυκτέρευση στο ξενοδοχείο.

2η ημέρα: Τρίτη 7/5/2019: Επίσκεψη στο Ελληνικό Γυμνάσιο – Λύκειο Ντίσελντορφ. Επικοινωνία με τη διεύθυνση, τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές του σχολείου. Παρουσίαση προγράμματος ελληνικών παραδοσιακών χορών από την ομάδα παραδοσιακών χορών του σχολείου μας. Διανυκτέρευση στο ξενοδοχείο.

3η ημέρα: Τετάρτη 8/5/2019:Περιήγηση στο Άμστερνταμ. Επίσκεψη στα αξιοθέατα και σε μουσεία της πόλης. Επιστροφή με πούλμαν στο χώρο του ξενοδοχείου και διανυκτέρευση.

4η ημέρα: Πέμπτη 9/5/2019:Μετακίνηση με πούλμαν στις Βρυξέλλες. Περιήγηση στα σημαντικότερα αξιοθέατα. Επιστροφή με πούλμαν στο χώρο του ξενοδοχείου. Διανυκτέρευση.

5η ημέρα: Παρασκευή 10/5/2019:Μετάβαση με πούλμαν στο αεροδρόμιο, αναχώρηση στις 21.40, με την πτήση Α3 627 και άφιξη στο αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος.

Αριθμός και Ονοματεπώνυμο με σημείωση του κλάδου ΠΕ των συνοδών εκπαιδευτικών (και αναπληρωματικών συνοδών): 3 συνοδοί και 3 αναπληρωματικοί.

1. Αρχηγός: Ταγαράκης Ιωσήφ (υποδιευθυντής), ΠΕ 11

2. Συνοδός: Σιούτη Αμαλία, ΠΕ 01

3. Συνοδός: Αρτοπούλου Έλενα, ΠΕ 07

4. Αναπληρωτής αρχηγός: Καπετανάκης Γεώργιος (Διευθυντής), ΠΕ 01

5. Αναπληρωτής συνοδός: Λιάσκος Θεοφάνης, ΠΕ 03

6. Αναπληρωτής συνοδός: Μπαμπάτσικος Φώτης, ΠΕ04.