Αγαπητοί συνάδελφοι,

πήραμε το πακέτο με τις φωτογραφίες και την επιστολή!

Σας ευχαριστούμε πολύ, όπως και για τα υπέροχα δώρα σας που κοσμούν το σχολείο μας και γίνονται -στην τρέλα της καθημερινότητας- συχνά πυκνά αφορμή για ένα χαμόγελο στην ανάμνηση της επίσκεψης σας.

Πράγματι, από τα σχολεία που μας επισκέφθηκαν εκείνο το διάστημα, το δικό σας ξεχώρισε από πολλές απόψεις, κυρίως όμως για την θέρμη και τον ενθουσιασμό με τον οποίο αγκαλιάζετε τους μαθητές σας και το πραγματικό ενδιαφέρον που δείξατε, για να πάρουν τα κατάλληλα μηνύματα από αυτήν την επίσκεψη.

Αξέχαστη θα μας μείνει και η παρουσίαση των δημοτικών χορών, που συνδύαζε απαράμιλλα μια παράδοση αιώνων με τη δυναμική και τη φρεσκάδα της νεολαίας.

Σας ευχαριστούμε ακόμη μια φορά από καρδιάς και ελπίζουμε να μας δοθεί ξανά η ευκαιρία να συναντηθούμε.

Παρακαλούμε μεταφέρετε τις ευχαριστίες μας και τους θερμούς χαιρετισμούς μας στους εκλεκτούς συναδέλφους σας, στους γονείς που συνόδευαν και βέβαια στους μαθητές σας, που μας άφησαν πραγματικά τις καλύτερες εντυπώσεις!

Με αγάπη και εκτίμηση

Βασιλική Βλάχου